Californská masáž

Inprov.sk / Novinky / Californská masáž

Californská masáž (Kalifornská masáž) vznikla na prelome 60-tych a 70-tych rokov v špecializovanom inštitúte v Californii. V tom období ku vzniku prispeli hlavní svetoví nositelia najprogresívnejších myšlienok v oblasti masáže a manuálnej terapie, a to spojením svojich vedomostí do jednej najmodernejšej masáže na svete.

Californská masáž (Kalifornská masáž) je vďaka dlhým a plynulým pohybom jednou z najharmonizujúcejších holistických masáží priamo pôsobiacich na psychiku, telo i dušu.

Zakladá sa na jemných a kľudných  dotykoch, ktoré  vyvolávajú spomienky na detstvo, keď nás matka hladila podobným spôsobom. Jej cieľom je reintegrovať vo svojom vedomí “zabudnuté” alebo takmer nepoužívané časti  vlastného tela, cítiť sa pritom chránený a milovaný, prebúdzať v sebe lásku k sebe samému. Učí nás načúvať do vlastného vnútra, lepšie si rozumieť, mať priaznivejší prístup k vonkajšiemu svetu, byť odolný v rôznych konfliktných situáciách. Umožňuje nám spoznať to najlepšie, čo je v nás, to, čo nás obohacuje o nové možnosti a perspektívy. Eliminuje fyzické i  emotívne bloky.

Technika masáže predpokladá prepojenie medzi masérom a klientom na energetickej úrovni a pri použití stoviek hmatov vytvára výnimočnú masáž uspôsobenú vždy pre potreby klienta.

Pozitívne účinky masáže sa prejavia hlavne:

  • odbúraním stresu a uvoľnením svalového napätia
  • zlepšením mentálneho a fyzického zdravia
  • prispením k zníženiu krvného tlaku
  • zlepšením cirkulácie krvi a lymfatického systému

Vďaka  dĺžke masáže a voľbe olejov je výborným relaxačným prostriedkom pre tých, ktorí potrebujú ukľudnenie a odpočinok od každodenných starostí.

Viac o kurze