Chromopunktúra

Inprov.sk / Novinky / Chromopunktúra

Chromopunktúra je naturálna harmonizačná technika, ktorú vynašiel nemecký naturopat Peter Mandel začiatkom 70-tych rokov, kde spojil poznatky čínskej akupunktúry a chromoterapie.

Chromopunktúra pracuje na princípoch akupunktúry podľa tradičnej čínskej medicíny, no jednotlivé akupunktúrne a iné body (horizontálne a diagonálne body objavené Mandelom) sú presvecované farebným svetlom, ktoré pôsobí na ľudský organizmus svojou vlnovou dĺžkou a vibračnou frekvenciou, ktorá je vždy iná a presne stanovená u každej farby. Takže v podstate sa jedná o určitú formu „svetelnej terapie“.

Akupunktúrne body sa nachádzajú pozdĺž meridiánov (energetické dráhy),  ktoré sú nosičmi informácií prichádzajúcich z vonka. Keďže v našom organizme existuje určitá polarita medzi informáciou a endokrinnou reakciou, z tohto vyplýva, že použitie farebného svetla pre terapeutické účely ja absolútne nevyhnutné.

Z fyziky vieme, že svetlo narážajúce na prismu sa rozkladá na sedem vlnových základných farieb od červenej až po fialovú a následne preniká do buniek ako informácia. Tento fenomén nám objasňuje, že každá jedna bunka vytvorená prírodou nesie v sebe charakteristiku farebného spektra.

Energetické impulzy svetla odstraňujú nepravidelnosti vo vibračnom stave buniek, tým pádom sú  schopné oddialiť alebo odstrániť funkčné poruchy a počas prejavujúcej sa choroby pomáhajú zharmonizovať celý systém. Po aplikácii chromopunktúry dochádza k zharmonizovaniu tela, mysle a ducha a takisto sa získava iný pohľad na svet a na samotnú chorobu.

Chromopunktúra pôsobí ako v priestore (tam, kde sa vyskytuje symptóm), tak i v čase (napr. rôzne traumy z minulosti, ktoré sa prejavujú na fyzickom tele v rôznych formách) a jej cieľom je vnášať správnu energetickú informáciu do tela a mysle, teda všade tam, kde dochádza k narušeniu systému.

Viac o kurze