Náprava pohybového aparátu - s prvkami Chiropraxie

Inprov.sk / Novinky / Náprava pohybového aparátu - s prvkami Chiropraxie

Ľudské telo je denne zaťažované asymetricky, a tak sa pravidelne stáva, že po tomto jednostrannom preťažení niektorých svalových skupín vznikne spazmus, alebo dochádza ku skráteniu šliach, ktoré môžu v konečnom dôsledku spôsobiť deformáciu pohybového aparátu na úrovni kostí.

Tým sa zároveň bráni normálnej pohyblivosti tela a môže sa spustiť séria ďalších zmien - ako stiahnutie fascií, celková stuhnutosť, miznutie synoviálnej tekutiny z kĺbových lôžok, opuch, bolestivosť a pod. Keďže z miechy vychádzajú zväzky nervov, ktoré smerujú k vnútorným orgánom, môže ich následnou inerváciou dochádzať k narušeniu funkcie príslušného orgánu a následným zdravotným problémom.

Chiropraxia je liečebná metóda založená na teórii, že je možné telo ručným napravovaním a manipuláciou doviesť k jeho pôvodnej rovnováhe, čím zároveň dochádza k podporeniu samo liečiacich schopností organizmu. Je preukázaná prepojenosť chrbtice s telesnými funkciami a táto manipulácia má tak následne vplyv na celkové zlepšenie zdravotného stavu človeka.

Samotná technika zahŕňa súbor terapeutických hmatov, ktorými terapeut ručne posúva, napráva, zatláča na kĺby, väzivá a svaly, čím sa dosiahne pozitívneho účinku na nervový systém a žiadanú úľavu pre klienta. Manipulačnou technikou za pomoci pasívneho strečingu dochádza k odstráneniu bolesti a k navráteniu ohybnosti pohybového aparátu.

Viac o kurze